Yüksek alkol fiyatları vatandaşın psikolojisini bozdu

Yüksek alkol fiyatları vatandaşın psikolojisini bozdu

Alkol ürünlerine ardı ardına yapılan zamlar, alkol tüketmek isteyen vatandaşların ruh sağlığını olumsuz yönde etkilemeye başladı. 

Geçtiğimiz günlerde bir vatandaş, haftalardır buzdolabındaki son birasını içmek için en uygun zamanı yakalamaya çalıştığını, bu çabaları sonucunda çeşitli ruhsal sıkıntılar yaşadığını anlattı.  Bunalım sebebi ile Dalyan Sağlık Ocağı’na başvuran vatandaş, en büyük sıkıntısının, birayı içtikten sonra tekrar bir zam haberi duyma endişesi olduğunu söyledi.

“Harika bir hava vardı mesela dün, tam soğuk bir bira içmelik. Son biramı da şu güzel havada içeyim dedim.” şeklinde mikrofonlarımıza konuşan vatandaş, buzdolabını açtıktan sonra hareket kabiliyetini kaybettiğini, bira şişesinin içinde yüzen “%” işareti gördüğünü ve elinin bir türlü biraya gidemediğini söyledi. Kendisini katatonik bir şekilde bulan, arkadaşlarının yardımı ile sağlık ocağına getirilen vatandaş zam haberlerine dayanamadığını, benzindeki fiyat artışları yüzünden araba kullanırken de aynı sorunları yaşadığından bahsetti. “Yakında, yapılan zamlar yüzünden hiçbir hayatsal fonksiyonumu gerçekleştiremeceğimden korkuyorum.” şeklinde endişelerini dile getiren vatandaşa acil şifalar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir