Dalyan’da esnaf normalleşemiyor

Dalyan’da esnaf normalleşemiyor

Corona virüs vaka sayılarının azalması ile ülke çapındaki kısıtlamalarda değişikliğe gidilme kararı alındı ve normalleşme süreci başladı. Dalyan da bu normalleşme sürecine girmenin heyecanını yaşayan mahallelerden biri olduğu halde, günlük hayatta hiçbir değişikliğin olmaması esnafı tedirgin etti.

Kafe ve restoranların açıldığı haberi ile erken saatlerde hazırlıklara başlayan işletmelerin hizmet verme heyecanları kursaklarında kaldı. Az sayıda mekanın iş yaptığı gözlemlenirken, normalleşmenin müşteri sayısında herhangi bir etki yaratmadığı bazı işletmelerin sahipleri Dalyanlılara tepkisini dile getirdi.

“Akşam haberlerde İstanbul’daki durumu görüyoruz. Kafeler tıklım tıklım.” şeklinde mikrofonlarımıza konuşan bir işletme sahibi, durumdan şikayetçi oldu: “Ben anlamadım, İstanbul da yüksek riskli ama orada yaşayan insanlar kafelere gitmekte bir sıkıntı görmüyor. Aynı performansı burada da bekliyorduk. Ama gelen giden yok. Covid bizi unutturdu!” diyerek isyanını dile getirdi. Müşterilerin kafesiz, restoransız bir dünyaya alışacağından korkan esnaf, balık restoranında bir ev ortamı yaratmayı düşündüğünü söyledi. Yerleri halı ile kaplatıp gelen müşterilere terlik vererek onlara ev rahatlığı sunmayı planlayan işletme sahibi, bu gidişata dur demek için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı.

Ayrıca, normalleşme süreci boyunca yetkililerin biraz daha duyarlı olmasını isteyen vatandaş “Bari haberlerde dolu kafeleri falan göstermesinler. Ağırımıza gidiyor!” diyerek çağrıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir