Dalyanlı ev sahiplerinin oğulları geliyor!

Dalyanlı ev sahiplerinin oğulları geliyor!

Tüm ülkeyi etkisi altına alan konut krizi, Dalyan’daki konut fiyatlarını geçtiğimiz seneye oranla 3 katına çıkardı. Halihazırda kiracısı olan ve yasal kira artış oranlarını yeterli bulmayan Dalyanlı ev sahipleri ise çareyi oğullarının gelmesinde buldu.

1+1 evlerde yaşayanlar “Almanya’dan oğlum gelecek.” gerekçesiyle evden çıkarılırken, 2+1 evlerde yaşayanlar için ise “Oğlum evleniyor, eşiyle bu eve yerleşecek.” gerekçesi uygun görüldü. Evlenen oğulların nikah tarihini kontrat yenileme zamanına göre belirlediği de gözlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz ay evinden olan T. E. (34) konuya ilişkin mağduriyetini anlatırken “Ev sahibim, beni ve diğer 3 evindeki kiracıyı aynı sebeple evden çıkardı. Bir oğul aynı anda kaç evde birden yaşayabilir? Ya da gerçekten bunca oğul geldiyse Dalyan nüfusunun yaş ortalaması neden hâlâ 72’nin altına inmedi?” diyerek akıllarda soru işareti bıraktı.

Dalyan Gastesi mikrofonlarına konuşan bir başka evsiz Y. H. (36) “Bunca insanın çocuk yapma motivasyonu nedir, diye merak ediyordum. Bu süreçte anladım ki çocuk, kiracıyı evden çıkarmakta kullanılıyormuş. Artık sadece ev değil, aynı zamanda çocuksuz bir ev sahibi de arıyorum.” dedi.

Konuya farklı bir açıdan yaklaşan ev sahibi S. T. (68) ise “Herkes kiracısına “Oğlum evleniyor.” diyor. Bense “Kızım evleniyor.” diyerek hem inandırıcılığımı artırmak, hem de konut krizi meselesindeki cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek istedim. Ama bu da yeterli değil. Bundan sonraki kiracılarıma “Gender fluid evladım geliyor, partneriyle bu evde dost hayatı yaşayacak, Netflix & chill yapacak.” demeyi hedefliyorum. Alışın, bu evdeyiz!” sözleriyle üç kişiden alkış topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir