İztuzu’na gidiş fiyatlarına zam

İztuzu’na gidiş fiyatlarına zam

Havaların ısınması ve denize girme zamanının gelmesi ile birlikte İztuzu sahiline gidişin yeni sezon fiyatları belli oldu. Kişi başı tekne ücreti 100 tl’ye çıkarken araba otopark girişi 50 tl olarak belirlendi. Yeni fiyatlar yerli halkın cebini yaktı. İztuzu’na pek fazla gidemeyeceği anlaşılan Ortacalıların yeni hobisinin ne olacağı merak konusu oldu.

Dalyan Gastesi’nden Ortacalılar için yeni hobi önerileri

1-Kitap okumak

Yaz günleri dışarı çıkıp sıcağın ve güneşin altında debelenmek yerine evde sakince kitap okuyabilirsiniz. Kitap satın almak İztuzu’na gidip gelmekten daha ucuza mal olacaktır. Önerilen kitaplar: İktisada Giriş, Kapitalist Ekonominin Temelleri, Küreselleşmenin Öteki Yüzü Yoksulluk

2-Kendi İztuzunuzu yaratın

Eğer macera arayışındaysanız salonunuzun ortasına koyacağınız bir şişme havuz ve birkaç vantilatör ile evinizde kendi İztuzunuzu yaratmanız mümkün. Üstelik ev yapımı İztuzu’nun gerçek İztuzu’na göre üstün olduğu pek çok nokta var. Salonunuzdaki İztuzu’nu kullanarak plaj girişi ve benzin harcamasından tasarruf edebileceğiniz gibi, vantilatörleri düşük ayarda çalıştırdığınız takdirde rüzgarın hep kabul edilebilir düzeyde kaldığını göreceksiniz. Ayrıca şişme havuzun İztuzu denizinden daha derin olma ihtimali de oldukça yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir