Dalyan’a yağmur yağdı!

Dalyan’a yağmur yağdı!

Son günlerde Dalyan ciddi bir hava değişimine sahne oluyor. Bir süredir camlar kapalı uyumaya başlayan ve klimayı hayatından çıkaran Dalyan halkı, bugün saat 3 sularında duyduğu gök gürültüsüyle sonbahara “Merhaba” dedi. Gök gürültüsünün hemen ardından başlayan sağanak yağmur ile birlikte Dalyan’a sonbaharın ilk yağmur damlaları düştü.

Yağmurun yağışı Dalyan’daki “Sonbahar Sevenler Derneği” tarafından coşkuyla karşılandı. Adeta bayram tebrik mesajı atar gibi birbirlerine mesaj atıp sonbaharın ilk yağmurunu kutlayan sonbahar sevenler, aylardır odalarındaki kapalı olan güneş geçirmez perdeleri nihayet açtı. Sonbahar Sevenler Derneği’nin yanı sıra black metal, dark jazz ve dark wave dinleyicileri de, dinledikleri müziklere daha çok yakışacak bir atmosfer yakalayabilecekleri karanlık mevsime geçmenin mutluluğuyla kendinden geçti.

Bira almak için Symrna Market’e gittiği esnada ilk yağmurun yağması ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz Dalyanlı vatandaş H. D. (62), Dalyan Gastesi mikrofonlarımıza “Aslında bugün öğle planım İztuzu’na gidip biraz yüzmekti, dolayısıyla yağmur başlayınca planım iptal olduğu için biraz üzüldüm. Ama sonra aklıma artık bahçeyi sulamam gerekmediği gelince bütün üzüntüm geçti.” açıklamasında bulundu.

Ani başlayan sağanak yağmur kısa sürede etkisini kaybederken, yerini yağmur sonrası ortaya çıkan toprak kokusuna bıraktı. Yağmurun yakın zamanda tekrar yağıp yağmayacağı belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir