Dalyan’da kar yağması olayı yaşandı!

Dalyan’da kar yağması olayı yaşandı!

Günlerdir İstanbul’dan gelen kar haberlerine ve romantik kar fotoğraflarına maruz kalan Dalyanlılar nihayet kendi karlarına kavuştu. 25 Ocak sabaha karşı 3 sularında Dalyan’da hatırı sayılır miktarda kar yağışı gerçekleşti. Yol kenarları, çatılar, ağaçlar ve Dalyan’ı çevreleyen dağlar ince bir kar tabakasıyla kaplandı.

Dalyan’ın yerel insanlarından edinilen bilgiye göre Dalyan’a 30 yıldır kar yağmıyordu. Hava durumu siteleri günler öncesinden kar göstermesine rağmen, Dalyanlı vatandaşlar bu bilgiye inanmakta güçlük çekti. Yine de bir umut 24 Ocak’ta gece yarısına kadar kar bekleyen ama 1-2 kar tanesi dışında yağışa rastlamayan vatandaşlar sonunda umudu kesip uykuya daldı. Sabaha karşı 5 sularında kar etkisini artırarak yüzeyleri beyaza boyadı.

Uyandıklarında kasabanın karla kaplı olduğunu gören Dalyan halkı durumu şaşkınlıkla karşıladı. Kar yağmasına şaşıranlar arasında sokak hayvanları da vardı. Özellikle köpekler, yol kenarlarını kaplayan pamuk görünümlü bu soğuk beyaz maddeleri yakından inceledi. Dalyan Gastesi muhabirlerinin yağan kar hakkında düşüncelerini almak için mikrofon uzattığı F. Z. (38), mikrofonlarımıza “Günlerdir soğuktan donuyorduk. Sonunda bu üşümelerin bir sonuca ulaşmasına sevindim.” dedi.

25 Ocak sabahı başlayan yağmur nedeniyle kar oluşumları büzüşmeye başladı. Az miktarda yağmış kardan, kardan birey yapabilmeyi başarmış vatandaşlar olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir