Dalyanlı vatandaştan ilginç eylem

Dalyanlı vatandaştan ilginç eylem

Yazın kavurucu sıcaklarının başlaması Dalyanlıların aktivist damarını kabarttı. Geçtiğimiz günlerde bir grup vatandaşın sıcak esen rüzgara karşı yaptığı protestodan sonra şimdi de Y.T. (37) isimli Dalyan esnafı, sıra dışı bir eylem yaptı. Dükkan dükkan dolaşmaya başlayan Y.T. musluklardan akan suyun sıcaklığının kabul edilemez olduğunu öne sürdü.


Eylemden önce Dalyan Gastesi mikrofonlarına konuşan Y.T. “Bu işin arkasında çok başka şeyler dönüyor.” dedi. “Anlarım, hava sıcak olabilir, rüzgar da sıcak esebilir. Ama yüzümü yıkayıp serinlemek için açtığım musluktan sıcak suyun akması gerçekten tuhaf.” şeklinde konuştu.


Dalyanlılara büyük bir oyun oynandığını düşünen Y.T., özellikle aşırı sıcak hava algısının yaratılmak istendiğini iddia etti. “Belki de hava o kadar sıcak değil ama klimayı kökleyip, musluklardan özellikle sıcak su vererek havada dayanılmaz bir sıcaklık varmış gibi gösteriliyor. Bunu kanıtlamak için Kaunos mezarlarına karşı katlanır koltuğumu açıp güneşin altında nar suyumu içecek ve herkese o kadar da sıcak olmadığını kanıtlayacağım.” diyen Y.T.’nin, eylemini gerçekleştirirken başına geçen güneş sebebi ile şu anda sağlık ocağında olduğu ve bol miktarda tuzlu ayran tükettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir