Elektrik kesintisi yürekleri ağızlara getirdi

Elektrik kesintisi yürekleri ağızlara getirdi

Temmuzun başından bu yana klimasız yaşayamayan Dalyanlılar elektrik kesintisi ihtimalinin düşüncesinden bile korkuyordu. 15 Temmuz Cumartesi günü yaşanan uzun elektrik kesintisi ile Dalyanlıların korktuğu başına geldi.

Havanın 45 derecenin üstünde olduğu cumartesi günü elektrik gider gitmez bütün iç mekanlar aşırı sıcak hale geldi. Dalyanlılar 45 küsür derece sıcakta ne kadar süre hayatta kalabileceklerini hesaplamaya başladı. Hesaplamaların sonucu bir hayli az çıkınca Dalyan’ı bir panik havası sardı. Korkuyla birbirlerine telefon edip mesaj atan Dalyanlı vatandaşlar ellerinde kalan son teknolojik alete sarıldı.

Kimi yerlerde 12 saati bulan elektrik kesintisinin sonlarına doğru F. Z (27) “Bir daha asla elektrik gelmeyeceğine ikna olmaya başladım. Acaba elektriği yeniden keşfetmemiz mi gerekecek? Ben bu konuda çok yetersizim!” diyerek yaşadığı paniği dile getirdi. Ortaçağ Belediyesi ise elektrik kesintisinin eş zamanlı klima kullanımı nedeniyle olduğunu açıklayarak suçu klimalara attı.

Anormal sıcaklar ve elektrik kesintisi Dalyan Gastesi’nde haber krizine yol açtı. Aşırı sıcağın etkileri ve elektrik kesintisinin yarattığı hasar üzerine birbiri ardına haber yapma isteği, yazarlarda fazla yüklenmeye sebep oldu. Zor şartlarla şaka yaparak başa çıkmaya çalışan yazarlar bir türlü fikir birliğine varıp haber yazamadı. Bir süre haber yapmaya ara vererek ısınan beyinlerini serinletme kararı alan Dalyan Gastesi ekibinin elektrik kesintisi haberi yapması için 4 gün geçmesi gerekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir