Biz kimiz?

Biz kimiz?

Dalyan Gastesi Dalyan’daki sıkıcılığı ve zor şartları içimizdeki komikliklerle birleştiren yerel bir mizah gazetesidir. Begüm, Yasemin ve Ecem’in bir akşamüstü yürüyüşü esnasında temellerini attığı bu gazete, 2021’in şubat ayında, Barış’ın hazırladığı www.dalyangastesi.com web sitesinde ilk haberini paylaşarak yayın hayatına başlamıştır. Sonradan gazeteye Bahar’ın katılmasıyla Dalyan Gastesi ekibi son halini almıştır.

Begüm Şahin Bilgin

Genel Yayın Yönetmeni

Begüm Dalyan Gastesi’nin kuruluşunda rol oynaması, yazarlık ve editörlük yapmasının yanı sıra, diğer yazarları dürtükleme, yeni yazı yazılması için gaza getirme, yazılan haberler üzerinde gerçeklik denetlemesi yapma ve haberleri gazetenin sosyal medya hesaplarında paylaşma gibi görevler üstlenmektedir. Begüm’ün 2021 yılında basılmış “Harikalar Civarında Sıradan Bir Gün” isimli bir kitabı vardır. Şu sıralar ikinci romanını yazmaktadır.

Yasemin Uzunoğlu

Baş Editör

Dalyan Gastesi’nin kuruluşunda rol oynayan, ayrıca yazarlık ve editörlük yapan Yasemin, edit yaparkenki titizliğinden ötürü Baş Editör ünvanını almıştır. Eksik şakaları tamamlama ve kırılabilecek kalpleri öngörüp haberleri yumuşatma becerisiyle gazeteye büyük bir katkı sunan Yasemin aynı zamanda, Dalyan’ın tek kitap kafesi Books and Cookies’in de işletmecisidir.

Ecem Ardalı

Dış Haber Muhabiri

Dalyan Gastesi’nin kuruluşunda rol oynayan ve gazetede yazarlık ve editörlük yapan Ecem, bir süre önce başka bir şehre taşınmış olmasına rağmen gazeteye desteğini uzaktan sürdürmektedir. Ecem, yaşamadığı bir yerin yerel haberlerine katkıda bulunmasının sebeplerini sorgulamakta ancak bir yanıta ulaşamamaktadır.

Bahar Kadaifci

Araştırmacı Gazeteci

Gazetede yazar ve editör olan bir diğer isim Bahar, kara mizah ustası olmasıyla ve komikliklerin dozunu artırmasıyla ön plana çıkmaktadır. Diğer yazarlara oranla daha az içedönük olması sayesinde gazeteye sosyal hayattan bilgiler getirdiği için araştırmacı gazeteci ünvanını alan Bahar, uzun yıllardır Dalyan’da ev aramaktadır.

Barış Bilgin

IT Departmanı

Barış, gazetenin web sitesini hazırlamak, gazetenin aidat ödemelerini takip etmek ve şaka geliştime esnasında fikir fırlatıp kaçmak gibi görevler üstlenmektedir. Günün birinde haber yazma olasılığı olduğu için zaman zaman stajyer yazar olarak görülmektedir. Gazetede bulunma nedeni pozitif ayrımcılık değildir, gerçekten komik birisidir.

Gazetenin logosunu Ali Çetinkaya hazırlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir