Dalyan’da kültür patlaması

Dalyan’da kültür patlaması

Dalyan’ın dört bir yanından gelen sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek olan Dalgakıran – Breakwater sergisi, sanata aç Dalyanlılara 19 Kasım’da kapılarını açıyor. 

Süleymanağa Sokağı’ndaki Eski Pazar yerinde, açılışını ilk defa Dalgakıran sergisi ile yapacak olan Eski Pazar sergi mekanı Ortaca, Köyceğiz, Marmaris, Fethiye gibi yakın ilçelerdeki sanatseverleri, sanatçıları ve koleksiyonerleri bir araya getiriyor. 

Kültür ve sanat aktiviteleri için Muğla, Marmaris gibi daha merkezi yerlere gitmek zorunda kalan Dalyanlılara rahat ve kültür dolu bir nefes aldıracak bu yeni sergi mekanı daha şimdiden çok konuşulmaya başlandı. Özellikle açılış çalışmalarında bir yandan boya badana bir yandan sohbet muhabbet işi ile uğraşan mekan sahipleri, çevre esnafının meraklı bakışlarını üzerlerine topladı. “Ne yapılacak buraya? Sergi mi? Ne diyorsun sen?!” gibi şaşkın yorumlar yapan çevre sakinleri, sanata olan meraklarını sergi alanının önünden 3-4 kere geçerek göstermekten kaçınmadı.

Kültür sanat açısından bir ilki gerçekleştirecek mekan, aynı zamanda Dalyan’da çalışan ustalar için de bir ilki gerçekleştirerek 3 fazlı ray sistemi kurmanın inceliklerini öğretti.

Dalgakıran – Breakwater sergisi 19 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında cumartesi ve pazar günleri her yaştan sanatseveri bekliyor. Sadece açılış gününden sonraki gün, açılış yorgunluğunu atmak için özel olarak kapalı olacaklarını belirten mekan sahibi, “Açılışa büyük bir ilginin olacağını tahmin ediyorum. Ama yine de, ne olur ne olmaz diye içki olacağını da değerli kültür aşıklarına söylemek isterim.” diyerek organizasyonun detaylarını gastemiz muhabirleri ile paylaştı.  

Birbirinden güçlü işlerin sergileneceği Eski Pazar mekanı, şarap eşliğinde sanat havası soluyarak kendini bağımsız bir filmin karesi içinde hissetmek isteyenleri 19 Kasım cuma günü 17.30’da açılış partisine bekliyor. Dalyan’da kültüre doyacağınız bir akşama hazır olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir