Dalyanspor-Ortacaspor derbisi olaylı geçti

Dalyanspor-Ortacaspor derbisi olaylı geçti

Pazar günü saat 14:00’te başlayıp Dalyan stadyumunda gerçekleşen Dalyanspor-Ortacaspor maçı Dalyan’daki etkinlik azlığı nedeniyle, genç yaşlı, yerli yabancı pek çok kişi tarafından büyük rağbet gördü. Tribünler tamamen dolduğu için bir kısım taraftar müsabakayı stadyumun çevresinde ayakta izledi. Temponun hiç düşmediği maç, Dalyanlıların etkinlik ihtiyacını güzelce karşıladı.

Ortacaspor 1. yarıda gole kavuşurken Dalyanspor çeşitli ataklar yapmasına rağmen golü bulamadı. Heyecanlı geçen maçın sonunda Dalyanspor, Ortacaspor’a 1-0 yenildi. Muğla’daki iki önemli takımın ligden çıkma mücadelesi olan bu derbi maçı, 1. yarının sonunda Dalyanspor teknik direktörünün kırmızı kart görüp oyundan atılmasıyla gergin anlara sahne oldu. İtiş kakışın, küfür ve kabalığın normal karşılandığı futbol evreninde, bu noktada, taraftarlar çeşitli küfürler edip bağırarak deşarj oldu.

Maç sonunda bir kısım Dalyanspor taraftarı “Yensen de yenilsen de gönlümüz senle” sloganıyla Dalyanspor’a desteğini gösterdi. Dalyanspor oyuncularının, bu destek üzerine taraftarların yanına gelip onlarla etkileşime girmesi büyük coşku yarattı. Destek sloganı atanlar arasında, Dalyanspor diye bir takımdan yeni haberdar olup maça gelmiş bireyler bulunmasına rağmen coşku azalmadı.

Maç çıkışında evine dönmek için arabasına binmek üzere olan taraftar M. Ç. (32), Dalyan Gastesi mikrofonlarımıza “Maç esnasında ettiğimiz küfürlerden ötürü, öncelikle hakemden ve futbolculardan, ayrıca onların ailelerinden, akrabalarından, annelerden, LGBT bireylerden, kadın ve çocuklardan özür dileriz.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir