Dalyan Meydanı’nda beklenmedik protesto

Dalyan Meydanı’nda beklenmedik protesto

Kış gelmesiyle hayalet kasaba havasına bürünen Dalyan dün sıra dışı bir protestoya sahne oldu. Türkiye genelinde uygulanan kısıtlamalar nedeni ile işlerini yapamayan Covid virüsleri Atatürk Heykeli’nin önünde toplanarak şikayetlerini dile getirdi. 

Basın açıklaması yapan bir Covid virüsü, “Dalyan gibi az nüfusa sahip bir yerde bu gibi sert kısıtlamaları kınıyoruz.” şeklinde konuştuktan sonra yetkililere seslendi. “Büyük şehirden bunalıp buralara kaçan virüsler olarak kısıtlı çalışma ortamımız nedeniyle büyük sıkıntı içerisindeyiz. Buradan yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz, Dalyan bir Kadıköy, bir Beşiktaş değil! Sert uygulamalar altında eziliyoruz!” diyen Covid virüsü, protestoya katılan diğer virüsler tarafından da desteklendi. Katılanlar arasında bulunan bir grip virüsü, zaten sessiz sakin olan Dalyan’da normal şartlarda bile çalışmak çok zor iken bir de kısıtlamalarla baş etmemiz mümkün değil, diyerek serzenişte bulundu.

Protesto esnasında A101 indirimini yakalamak için  evden çıkan bir vatandaş göstericilere tepki gösterdi. Yanında bulundurduğu kolonya ile Covid virüslerinin üzerine yürümesi sonucu arbede yaşandı. Yaşanan arbedede 2 virüs hafif yaralandı. Dezenfekte işlemlerinden sonra karantinaya alınan vatandaş; “Doğru olanı yaptım, böyle bir muameleyi hak etmiyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir