Ortaca Belediyesi’nden soru işareti yağmuru

Ortaca Belediyesi’nden soru işareti yağmuru

Bu sabah Dalyan halkı, Ortaca Belediyesi’nin attığı garip mesajla güne başladı. Tam kapanma döneminde cumartesi günleri sebze pazarı kurulacağını haber veren mesajdaki gereksiz soru işaretleri, Dalyanlıların her şeye şüpheyle yaklaşmasına neden oldu.

Belediyenin saat 09:44’te attığı mesajın tam metni şöyle: “27.04.2021 tarihli ve 7576 sayili genelge ile ?Tam Kapanma? kapsaminda Icisleri Bakanligimizca yeni bir karar alinmistir. 08-15 Mayis 2021 tarihlerine denk gelen ?CUMARTESİ? gunleri saat 10.00-17.00 arasinda Ortaca ve Dalyan Sebze Pazar Yerinde sadece ?Yas sebze / meyve ile fide? urunlerinin satisi yapilabilecektir. Alinan karar geregi, bu urunlerin disinda Pazar yerinde ?Temizlik, zuccaciye, hediyelik esya, oyuncak vb.? gibi urunlerin satisi yapilmayacaktir. Saygilarimizla.

Güne bu mesajla uyanan vatandaşlar soru işaretleriyle dolu bu metne güvenip güvenmeme konusunda kararsız kaldı. “Tam kapanma? Cumartesi? Pazar yerinde? Yas sebze / meyve ile fide?” şeklindeki soruların kafasında yankılanmasıyla şüpheciliğin doruklarına çıkan Dalyanlılar, ülke genelinde aniden alınan ve aniden değiştirilen saçma kararlar nedeniyle sürekli belirsizlik içinde yaşayan belediyelerin de artık ne yaptıklarını bilmediği sonucuna vardılar.

Soru işaretlerinin yarattığı kafa karışıklıkları neticesinde Dalyanlıların hayatı da sorgulamaya başladığını ve sivil itaatsizlik opsiyonu üzerinde ciddi tartışmaların döndüğünü öğrenen Belediye, soru işaretlerinin bir kısmını düzeltip mesajı vatandaşlara yeniden iletti.

Pazar kurulacağını duyan bir büyük market zincirinin,  çiftçinin zor durumundan yararlanamayacağını anlayınca birkaç damla gözyaşı döktüğü de kulislerden muhabirlerimize ulaşan söylentiler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir