Dalyan Çarşı’da bitmeyen yol çalışması

Dalyan Çarşı’da bitmeyen yol çalışması

Yaz sezonunun bitmesi ve inşaat yasağının kalkması ile start alan yol çalışmaları bu sefer de Dalyan Çarşı’yı vurdu. Dalyan PTT’ye bile iki gün kepenk indirten kazı çalışmasının bitmemesi Dalyan’daki vatandaşların ve işletmecilerin gözünü korkuttu.

Bitiş tarihi konusunda çeşitli hoşa gitmeyen dedikoduların dolandığı yol çalışması, başlayan Dalyan yağmurları ile olağan hızının da altına düştü. Genellikle hiçbir çalışma emaresinin görülmediği kazı çalışması Dalyan sakinlerinin merakını uyandırdı. “Acaba hiç bitmeyecek mi?” gibi sorular sormaya başlayan vatandaşların yol çalışmalarını yakından takip ettiği görüldü. Kazılan caddeler, yaşlıların ve düzgün yollarda yürümek isteyen Dalyanlıların canını sıksa da, spor aşığı Dalyanlıların ilgisini çekti. Atletik vatandaşlar, su birikintileri, çukurlar ve taş yığınlarının arasından Survivor parkurundaymış gibi yürümekten memnun olduklarını belirtti.

Bazı işletmecilerin kazı çalışmalarından şikayetçi olduğu görüldü. “Zaten sıkışık bir dönemden geçiyorduk, önümüzden geçen bir iki kişinin gözünün içine bakıyorduk içeri girmeleri için. Şimdi sinek avlar olduk.” diyen 35 yaşındaki K.Ç.’nin, açıklaması sırasında elindeki sinekliği yağmurdan içeri kaçmış sineklere savurduğu görüldü. Buna karşın bazı işletmecilerin durumdan memnun olduğu anlaşıldı. 52 yaşındaki F.C. gastemize “Zaten kışın hayalet kasaba oluyordu Dalyan. Dükkanı açasım gelmiyordu. Şimdi evden çıkmamak için hanıma söyleyebileceğim geçerli bir bahanem oldu.” şeklinde konuştu. Mikrofonlarımızı uzattığımız 44 yaşındaki N.T. ise bu sene işletmelerinde güzel bir yılbaşı partisi düzenlemeyi planladıklarını ama müşterilerin yaratacağı çamur izlerinden dolayı vazgeçtiklerini belirtti. “Biz, o kadar çamur ile başa çıkacak kapasiteye sahip bir işletme değiliz, maalesef.” diyerek üzüntüsünü dile getiren. N.T. açıklamasının ardından inşaat halindeki sokaktaki mıcırlara saplanan arabayı itmek üzere gözden kayboldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir