Dalyan sokaklarında atlı bir birey görüldü

Dalyan sokaklarında atlı bir birey görüldü

Geçtiğimiz gün evinin balkonunda çay içip kitap okuyan bir vatandaş, 1960’ların western filmlerinden fırlamışçasına Dalyan sokaklarında umarsızca gezen atlı bir birey gördü.

Balkonunda keyifle vakit geçirirken esrarengiz nal sesleri duyan E. P. (30), sokağa kafasını uzattığında atlı bireyin atıyla göz göze geldi. Gördüklerine inanamayan E. P. bir an hangi yılda olduğunu unutarak “Acaba kitap okurken zamanda bir bükülme yaşadım ve geçmişe mi ışınlandım?” sorusunu kendine sormak zorunda kaldı. E. P, atlı bireyden bir süre sonra, sokaktan tekrar otomobillerin geçmeye başladığını görünce rahatladı. Kendisinin değil atlı bireyin zamanda yolculuk yapmış olduğu sonucuna vardı.

Dalyan cemiyetinde, atını boş çimenliklere park ettiği belirlenen atlı birey ile ilgili 2 adet olasılık konuşuluyor. Birinci olasılık, atlı bireyin uzaylıların unuttuğu eski bir zaman makinası bularak geleceği merak ettiği için geçmişten günümüze ışınlandığı ama sonra akı kapasitörünün enerjisi bittiği için geri dönemediği üzerine. İkinci olasılık olarak ise, özel tüketim vergisi ve taşıt vergilerinin artmasıyla motosiklet ve elektrikli motosikletlerde görülen fiyat artışı nedeniyle bireylerin ata yöneldiği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir