Dalyan’da esrarengiz elektrik kesintileri

Dalyan’da esrarengiz elektrik kesintileri

Geçtiğimiz salı günü Dalyanlı vatandaşlar daha önce görmedikleri tarzda bir elektrik kesintisine şahit oldu. Evde sadece bazı odaların elektriklerin gidip bazı odaların elektriklerinin normal biçimde çalışmaya devam ettiği bu garip elektrik kesintisi, Dalyanlıların, evlerinin perili olup olmadığını sorgulamasına yol açtı. Kısa süre sonra birçok evin aynı durumda olduğunu, bu durumun genel elektrikle ilgili bir sorundan kaynaklandığını öğrenen Dalyanlılar derin bir oh çekti.

Salı günü olanlar yetmezmiş çarşamba günü yeni bir elektrik kesintisi daha yaşandı. Aynı mahallede bir sokakta elektriğin olmadığı ama yan sokakta her şeyin normal olduğu bu elektrik kesintisi Dalyanlı vatandaşların yine kafasını karıştırdı. Bunun üzerine Dalyan Gastesi muhabirleri, son günlerde sıkça yaşanan esrarengiz elektrik kesintilerinin sebebi üzerine güçlü bir teori kurmak için kolları sıvadı.

Uzun bir düşünme sürecinin ardından Dalyan Gastesi muhabirleri bu esrarengiz elektrik kesintilerinin, elektriğe gelen büyük zamlarla ilişkili olduğu ve  bunun, belediyenin vatandaşlara yaptığı sıra dışı bir yardım kampanyası olduğu üzerine bir teori geliştirdi. Genellikle klima, ufo, ısı pompası ve yağlı radyatör gibi elektrikli ısıtıcılarla ısınan Dalyanlıların 2 kat pahalı gelecek faturaları görüp şoka girmemeleri için, belediyenin, elektrik kesintileri aracılığıyla vatandaşların elektrik kullanımını kısıtlamaya çalıştığı öne sürüldü. Belediyenin bu büyük yardım kampanyasıyla ilgili düşüncelerini almak için mikrofonlarımızı uzattığımız B. C (28) “Evden çalışan bir insanım, bu hafta kesintiler nedeniyle işlerimi yetiştiremedim. Ama yıllar sonra “elektrikler kesikti, çalışamadım” bahanesini tekrar kullanabilmek nostalji oldu, bu yüzden mutluyum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir