Dalyan’da son kullanma tarihi geçmiş esnaf krizi!

Dalyan’da son kullanma tarihi geçmiş esnaf krizi!

Bir süredir tekellerden ve bakkallardan alınan biraların tadının buruk olmasından şikayetçi olan Dalyanlı alkoliklerin yardımına Dalyan Gastesi koştu. Konuyu araştırmak için saha çalışması yapan muhabirlerimiz, son kullanma tarihi geçmiş alkol satışı yapan esnafların son kullanma tarihinin geçtiğini tespit etti.

Konuya ilişkin yorum yapan A.E. (29) “İlk seferlerde biraz tedirgin oldum ama sonradan acı bira içmeye alıştım. Ayrıca tadı kötü olduğu için daha az bira içiyor, daha sağlıklı hissediyorum. Esnafla bi’ derdim yok, birayı sıcak vermesin, bana yeter.” dedi. Olumlu yorumlarının ardından A.E’nin alkolik değil, yalnızca sosyal içici olduğu anlaşıldı.

Tavsiye edilen esnaflık süresini çoktan aştığı tespit edilen E.Ş. (75+) ise “Valla zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Sanki bu biraları dolaba dün doldurmuşum gibi…” dedi ve satış yapmaya devam etti.

Esnafın açıklamalarını yeterli bulmayan Dalyan Gastesi, bölgedeki kültür sanat etkinliklerinin halka etkilerini mercek altına aldı. Nihayetinde, esnafın son zamanlarda mahalleye damgasını vuran Taktik Odası sergisinin etkisi altında kaldığı ve artık zamanı sayılardan bağımsız bir kavram olarak ele aldıkları için son kullanma tarihlerinin önemini yitirdiği ortaya çıktı. Tadı bozulmuş biraların sorumluluğunu üstlenmesi beklenen serginin küratörleri ise sessizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir