Elektrikli araç-gereçler azlık grevine çıktı

Elektrikli araç-gereçler azlık grevine çıktı

Geçtiğimiz hafta Ortaçağ Belediyesi’nin Dalyan’da yaşanan elektrik kesintilerinin sebebi olarak eş zamanlı klima kullanımını öne sürmesine, klimalar büyük tepki gösterdi. Kimisi hiç çalışmayan, kimisi yarı performansla çalışmaya başlayan klimalar azlık grevine çıktı.

Klimaların grevine, soğuk içecekler üretmek için yorulmadan buz parçalayan blenderlardan ve her an soğuk su içilmesi için varını yoğunu veren buzdolaplarından da destek geldi. Yarı performans çalışarak onlar da azlık grevine katıldı. Senenin en yoğun çalışma günlerini geçiren tamirciler düzgün çalışmayan ev aletlerine bir anlam veremedi.

Dün itibariyle azlık grevini sonlandırmaya karar veren ev aletleri güneşin en tepede olduğu esnada son bir gösteri düzenledi. Gösteri, voltajın gidip gelmesi nedeniyle bozulup yedek parçası çok pahalı olduğu için tamir edilemeyen bir klimaya 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayıp, klimaların basın açıklamasıyla devam etti: “Kızgın değiliz, kırgınız. Elektrik kesintilerinin nedeni biz değiliz. Bu durumun sorumlusu olsa olsa altyapı yetersizliği, küresel iklim krizi ve aynı anda herkesin Ege’ye geldiği tatil anlayışıdır.”

Sorunsuz geçen protestonun ardından aletler evlerine dağıldı. Klimaların Ortaçağ Belediyesi’nden özür beklediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir