İstanbullu turistler martılara simit attı

İstanbullu turistler martılara simit attı

Bayram tatilinin gelmesiyle birlikte Dalyan maksimum kapasitesine ulaştı. Genç, yaşlı, Türk, İngiliz her kategoriden insanın buluştuğu mekan olan Dalyan, bu sene de renkli görüntülere sahne oldu.

Arkadaşını tatilde tanıyanlar, akrabalarıyla tatsız bir tatil geçirenler, çocuğu yerinde durmadığı için hiç eğlenemeyen çiftler gibi her yaz karşılaşılan gruplara ek olarak, bu sene yeni bir turist türüyle karşılaşıldı. 30’lu yaşlarında bir grup turist martılara simit atarken görüldü. Martıların bu hareketi garipsediği ve atılan simidi yakalamaya tenezzül etmedikleri göze çarptı. Martılar suyun içinden balık avlamaya devam etti. Şaşkına dönen İstanbullu turistler martıların simit yememesine anlam veremedi.

İstanbul’daki martıların kötücül kahkahasına alışkın olan İstanbullu turistlerden G. K. (36) Dalyan Gastesi mikrofonlarımıza, “Buradaki martılar bir garip, simit yemedikleri gibi hiç ses de çıkarmıyorlar” şeklinde konuştu. Martılardan biri ise simit kefalli olmadığı sürece yemeyi düşünmediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir