İztuzu yolunda köprü trafiği çilesi

İztuzu yolunda köprü trafiği çilesi

Sıcakların bastırması ve bayram tatilinin gelmesiyle birlikte yerli turistler sahillere akın etti. Plajları hınca hınç doldurmak isteyen insan kalabalığı nedeniyle, İztuzu plajına giden dağ yolunda trafik oluştu.

Bayramın ikinci günü olan dün saat 16:30 sularında, bayram tatilini fırsat bilerek ziyarete gelmiş İstanbullu bir arkadaşını İztuzu plajına götürmek isteyen Dalyanlı vatandaş F. C. (40), İztuzu yolunda trafik sıkışıklığıyla karşılaşınca şaşkına döndü. Adeta Boğaz köprüsü trafiğini andıran, arabaların milim milim ilerlediği bir trafik düzeneğinin içinde kendini bulan F. C. mikrofonlarımıza “Moralim çok bozuk. 4 yıldır Dalyan’da yaşıyorum, dağın başında trafiğe takılacağımı hiç tahmin etmezdim.” şeklinde konuştu. Bundan sonra bayramda misafir kabul etmeyeceğini belirten F. C., “Bayram tatillerinde illa bizi ziyarete gelmek istiyorlarsa etrafı kendi başlarına gezsinler, bizden bir şey beklemesinler.” diyerek durumla ilgili tepkisini dile getirdi.

Plaj girişindeki uzun kuyruğun bitmesini bekledikten sonra nihayet İztuzu’na ulaşmayı başaran tatilci bireylerin, otoparkta yer kalmaması sebebiyle arabalarını, İztuzu plajındaki yere aşırı derecede eğilmiş ağacın çevresindeki toprak alana park ettikleri görüldü. Her zaman olduğu gibi bayramda da dalgalı olma çizgisini koruyan İztuzu plajı, dün artık dozu artırarak denize girmek isteyenleri üzerinden atmak istercesine sörf dalgaları oluşturup tatilci akınına müdahale etmeye çalıştı. Dalgalar tsunami boyutuna ulaştığında bazı tatilcilerin denizden can havliyle çıktığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir