İztuzu’nda rüzgar voleybolu icat edildi

İztuzu’nda rüzgar voleybolu icat edildi

Dün akşamüstü saatlerinde Dalyan’a ilk kez tatile gelmiş gençlerden oluşan iyi niyetli bir ekip, bakkaldan top satın alıp İztuzu plajında voleybol oynamaya karar verdi. 5 kişiden oluşan ekip, plaja vardığında İztuzu’nun acı gerçeği olan şiddetli rüzgarlarla karşılaştı.

Cesaretini toplayıp rüzgara rağmen voleybol oynamayı deneyen arkadaş grubu, topun rüzgar nedeniyle hep sağa gitmek istediğini fark etti. Sürekli sağ taraftaki göle kaçan top, oyunculara zor anlar yaşattı. 

Kaçan topları kovalamaktan yorulan ekip, bir süre sonra rüzgarın da bir oyuncu gibi oyuna dahil edildiği “rüzgar voleybolu” isimli yeni bir voleybol branşı icat etti. Rüzgar voleybolunun kuralı; oyuncular topu sağ taraftaki göle kaçırmadan 10 kere birbirine atmayı başarırsa takımın puan kazanması, oyuncular 10 atışı başaramadan top göle kaçarsa rüzgarın puan kazanması şeklinde belirlendi. 

Rüzgar voleybolu oyuncularından biri olan F. C (23) Dalyan Gastesi mikrofonlarımıza, “İztuzu’nda her şey çok zor. Rüzgar nedeniyle ne sigaramı yakabiliyorum ne saçım gözüme girmeden manzaraya bakabiliyorum. Biz şimdilik sadece rüzgar voleybolunu icat ettik ama rüzgara karşı icat edilmesi gereken daha çok şey var.” açıklamasında bulundu.

5-1 rüzgarın galip geldiği rüzgar voleybolu maçının ardından, ekip kumun üstüne koydukları nesneleri ağırlıklarla sabitleyerek bira içip rüzgara karşı kazandıkları 1 sayıyı kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir