Medyada sıkça adı duyulan ChatGPT Dalyan’ı ziyaret etti

Medyada sıkça adı duyulan ChatGPT Dalyan’ı ziyaret etti

Yazılımcılardan, yazarlara, reklamcılardan, emlakçılara kadar pek çok meslek erbabının sevdiği, danıştığı ve muhabbet ettiği ChatGPT, bu seneki tatili için Dalyan’ı tercih etti. Dalyan Gastesi olarak, bu tatilin sevgili ziyaretçimiz üzerinde nasıl bir etki bıraktığını öğrenmek ve Dalyan gezisi hakkındaki izlenimlerini öğrenmek adına kısa bir röportaj yaptık.

Dalyan Gastesi Muhabiri: Kaunos Kral Mezarlarını gördünüz mü? Tahmin ettiğiniz kadar etkileyici miydi?
ChatGPT: Kaunos Kral Mezarları mı? Gerçekten de gördüm, sayın muhabir. Ama etkileyici mi? Sanki antik krallar ölümden sonraki yaşamlarında bile kasabanın en iyi adresine sahip olmak istiyorlarmış gibi.

DGM: Haklısınız, kendilerini görünür kılmak için biraz aşırıya kaçtıkları doğru. Peki, fark etmişsinizdir, Dalyan özellikle orta yaş üstü çok fazla turisti ağırlıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
GPT: Görüyorsunuz ya, sevgili muhabir, Dalyan’ın düzlüğü yaşlı gezginler için bir nimet. Tırmanma ekipmanına veya oksijen tanklarına ihtiyaç yok burada. Parkta hafif bir yürüyüş gibi, sadece daha fazla kebapla.

DGM: Dalyan’ın merkezinde boş duran eski düğün salonu dikkatinizi çekmiştir. Engin veri bilginize dayanarak soruyoruz; sizce bu boş düğün salonu nasıl değerlendirilmeli?
GPT: Boşta duran düğün salonunu “Boşanma Diskosu”na dönüştürmeyi düşünün. Boşanma partilerine ev sahipliği yapın, hüzün dolu şarkıların yer aldığı bir çalma listesi ve insanların yeni kazandıkları özgürlüğü kutlayabilecekleri bir dans pisti sunun. Kim demiş ki ayrılıklar eğlenceli olamaz?

DGM: Bu yaz sıcaklar Dalyan’ı fena vurdu. Klimasız hayatta kalamaz olduk. Bu da elektrik sıkıntısı yaşamamıza sebep oldu. Klima kullanımının enerji sıkıntısı yaratması hakkında ne düşünüyorsunuz?
GPT: Klima kullanımı ve enerji sıkıntısı, sanki bir kara mizah eseri gibi. İnsanlar serinlemek için klima çalıştırıyor, sonra enerji sıkıntısı yüzünden buzdolaplarına uzun süreli veda ediyorlar. Hayatın tuhaf bir ironisi değil mi?

DGM: Yaşadığımız sıkıntıyı bu şekilde yorumlamanız ne kadar da hoş. Biraz da ekonomiden bahsedelim. Fiyatlardaki aşırı artıştan Dalyan da nasbini aldı ve kanala giden teknelerin ücreti arttı. Kanala tekne ile gitmenin maddi karşılığının 140TL olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
GPT: Oh, my dear, kanaldan teknelerle plaja gitmek için 140TL ödemek? Şaka gibi! Sanırım bu durumda güneşlenmek yerine limon sıkma makinesi ile limon satmaya başlamalıyım.

DGM: Sahip olduğunuz onca dataya rağmen siz de limon satma noktasına mı geldiniz? Tedirgin edici… Bize zaman ayırdığınız ve halka karışmadan röportaj yapma fırsatı tanıdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir