Muhafazakar köpek gençlere rahat vermedi

Muhafazakar köpek gençlere rahat vermedi

Nisan ayının gelmesi ile kanı kaynayan genç kedilerin, Dalyan’a 3 km uzaklıktaki Okçular Yeni Mahallesi’nde aşk arayışları sıkıntı yarattı. Muhafazakar tavırları ile çevre halkı tarafından Zabıta Hanım olarak bilinen Köpek Çoko’nun, öpüp koklaşacak bir eş arayan genç kedileri rahatsız ettiği ortaya çıktı.

Güneşin parladığı, kuşların cıvıldadığı ılık bir pazar sabahı, uzun geçen soğuk bir kışın ardından sıcağın etkisi ile hormonları harekete geçen Sarı Ferit lakaplı genç kedi, doğanın çağrısına uyarak eş aramaya başladı. “Bunun kadar doğal ve normal bir istek olamaz.” şeklinde mikrofonlarımıza konuşan Sarı Ferit, sesini uzaklara duyuracak güzel bir mevkii bulduğu sırada ansızın başlayan köpek havlamaları ile bütün tadının kaçtığını söyledi. İkamet ettiği evinin arka bahçesinde Sarı Ferit’i gören Çoko Hanım, şikayetlerini havlama şeklinde dile getirerek bütün mahalleyi ayağa kaldırdı. 

“Bir cevap da gelmişti oysaki. İki sokak ötede, sesimi beğendiğini söyleyen bir kediden karşılık almıştım. Ama öyle bir kıyamet koptu ki, libido falan kalmadı.” diyen Sarı Ferit, Çoko Hanım’ın, açılan talihine gölge düşürdüğünü söyledi. “Kendisine açıklamaya çalıştım ama anlaşmaya yanaşmadı.” diyerek uzlaşmacı bir tavır sergilediğini belirten Sarı Ferit, olayın daha fazla büyümemesi için istemeye istemeye o mevkiiyi terk ettiğini söyledi.

Asabiyetinin sebebini anlamak adına Çoko Hanım ile konuşan muhabirlerimiz, genç kedilerin kafalarına göre hareket etmesinin Çoko Hanım’ı rahatsız ettiğini öğrendi. “Geliyor, kapımın önünde fink atıyorlar, o da yetmezmiş gibi bas bas bağırıyorlar. Hayır, bir izin al, müsaade iste… Pencere önü çok güzel güneş alıyor, kemiklerim ısınıyor. Tam uykuya dalacağım, kart bir ses başlıyor bağırmaya.” diyerek rahatsızlığını dile getiren Çoko Hanım, özel hayatın bu şekilde ifşa edilmesinin kendi örf ve adetlerine uymadığını da söyledi. “Herkesin özeli kendine. Cümle aleme duyurmanın gereğini göremiyorum.” şekilde muhafazakar tavrını dile getiren Çoko Hanım, bahar ayı boyunca kendi bahçesinde bu gibi olaylara müsaade etmeyeceğini ve pencere nöbetine başlayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir