Sevgi Yolu’ndaki köpekler ve atlar arasında gerilim

Sevgi Yolu’ndaki köpekler ve atlar arasında gerilim

Geçtiğimiz gün Sevgi Yolu üzerindeki Kefal Çay Bahçesi’nde tatsız bir olay yaşandı. Bir çift atın gürültülü nal sesleri, çay bahçesinin müdavimi olan köpeklerin huzurunu kaçırdı.

Sakin sessiz bir çimenlik alanda, alt alta üst üste oyunlar oynayıp çevre masalardaki izleyicilerine keyifli dakikalar yaşatan Kefal Çay Bahçesi köpekleri, yaklaşan bir gürültünün tedirginliği ile gözlerini Sevgi Yolu’na dikti. Sevgi Yolu’nun çarpık çurpuk taşlarına vuran nal sesleri ve akabinde gelen kişnemeler çay bahçesinin kuyruklu sakinlerini şaşkına uğrattı. Büyüklüklerinin ve güçlerinin farkında olmanın verdiği, hem mecazi hem de gerçek manada, burnu büyük tavırlara sahip iki at, üstlerinde binicileri ile kanal sessizliğinin üzerine bir yıldırım gibi düştü. Bu düşüş Kefal Çay Bahçe’nin her günkü müdavimleri olan ve özellikle gürültüden kaçmak için Sevgi Yolu’nu tercih eden köpekler için bardağı taşıran son damla oldu. İki üç köpeğin yüksek perdeden şikayetleri çevredeki diğer köpekleri de harekete getirince bir kaos ortamı oluştu. Havlamaların arasında “Atları burada istemiyoruz! Sevgi Yolu köpeklerindir! Nal sesleri Kanal’a yakışmıyor!” sloganları atan köpekleri çay bahçesindeki müşteriler sakinleştirmeye çalıştı. Müşterileri duymazdan gelen ve atları kovalamaya başlayan köpek sürüsü atları Sevgi Yolu’nun sonuna kadar kovaladı.

Dalyan Gastesi mikrofonlarına konuşan Sadık Sıdıka ismindeki köpek yaşanan bu tatsızlığın bir daha olmaması için gerekli önlemleri almaya başlayacaklarını söyledi. “Öyle kafasına göre buradan geçeyim, efendim, şöyle bir kanalda tırıs gideyim gibi olaylara göz yumamayız.” şeklinde açıklama yapan Sadık Sıdıka, kanalın huzurunun kaçırılmaması için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. “Bugün gösterdiğimiz tepkinin o uzun bacaklılara bir ders olduğunu umarım.” diyen Sadık Sıdıka yaptığı açıklamadan sonra kendini Kefal Çay Bahçesi’nin çimenlerine atarak doğanın keyfini çıkardı.

Tarafsız haberciliğin peşinde olan Dalyan Gastesi muhabirimiz, binicileri ile Sevgi Yolu’ndan geçen atlara ulaştı ve yaşanan olayı bir de onlardan dinlemek istedi. Rüzgarın Oğlu ismindeki at mikrofonlarımızla muhatap olmayı reddederken Nehir Saçlı adındaki at, muhabirimiz ile konuşmayı kabul etti. “Canım, biz hiçbir tatsızlık görmedik, yaşamadık.” diyen Nehir Saçlı, normal bir şekilde yürüyüş güzergahlarında ilerlediklerini, bir iki havlama hırlama duyduklarını ama rahatsızlık hissetmediklerini söyledi. “Sevgi Yolu’nda yürümeyi seviyoruz. Nallarımız pek güzel şıkırdıyor o yolda.” açıklamasını yapan Nehir Saçlı düzenli yürüyüşlerine devam edeceklerini ekleyerek ahırına geri döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir