Soba yakmayı reddeden ev sahibi misafirlerden büyük tepki gördü

Soba yakmayı reddeden ev sahibi misafirlerden büyük tepki gördü

Dalyan’da gündüz sıcaklığın 15 gece sıcaklığın 5 derece olduğu geçtiğimiz gün, arkadaşlarını çağırıp ufak bir parti vermek isteyen L. Z.’nin evinde tatsız bir olay yaşandı. Alkolün su gibi aktığı ve kendini enerjik hissedenlerin yer yer dans ettiği parti akşamında, misafirlerden biri üşüdüğünü öne sürerek L. Z. (29)’den sobayı yakmasını rica etti.


Havanın artık fazla soğuk olmadığını, ayrıca kalabalık olduğu için evin yeterince ısınmış olduğunu öne süren ev sahibi, misafirin soba ricasını reddetti. Bunun üzerine parti evinde büyük bir tartışma yaşandı. Evin yeterince sıcak olduğunu savunan grupla, evin soğuk olduğunu savunan grubun ağız dalaşına girdiği tartışmada, ev sahibi L. Z. odunlarını harcamak istemeyip pintilik yaptığı yönünde suçlamalara maruz kaldı. Enflasyon, odun fiyatları, kadınların erkeklerden daha çok üşümesi ve L. Z.’nin aylık geliri gibi konuların didik didik edildiği tartışmanın sonunda, evdeki elektrikli ısıtıcı, üşüyen kişiye bakan bir açıyla geçici olarak aktive edildi.


L. Z. gecenin sonunda Dalyan Gastesi mikrofonlarımıza “ Kış modundan çıkamayıp kendilerini üşümeye şartlamışlar bir kere… Mart ayına geldik, hava gayet güzel, bu psikolojinin artık değişmesi lazım.” şeklinde konuştu. Ek olarak elektrikli ısıtıcıyı açmış olduğunun altını çizen L. Z., pinti olduğu yönündeki iddiaları reddettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir