Spor yapmak isteyen gençler politikadan kaçamadı

Spor yapmak isteyen gençler politikadan kaçamadı

Tam kapanma başlamadan önce dün son kez enerjilerini atmak için basket oynamaya karar veren bir grup genç, basket sahasına vardığında şok bir görüntüyle karşılaştı. Ortaca Belediyesi’nin, basket potasının üzerine belediyesel bir levha asmış olduğu görüldü.

Örtü gibi serilmiş yemyeşil ağaçların ve pamuksu bulutlarla dolu masmavi gökyüzünün adeta şov yaptığı Dalyanımızda mis gibi havayı soluyarak spor yapmanın keyfini çıkarmak isteyen gençler, üstünde belediye başkanının isminin yazdığı turuncu belediye levhasını görünce yüzünü ekşitti. Belediyesel levha ile göz göze gelmek istemedikleri için basket potasına bakmadan basket oynamaya çalışan grubun maçı 0-0 bitti.

İsabetsiz basketlerle dolu maçın sonunda konuyla ilgili konuşan sportif vatandaş A. İ. (33) “Belediyeciler oraya kadar çıkmışken bari basket potasını ve fileyi de yenileselerdi. Yırtık file ve paslı basket potasının üstüne belediye reklamı koymak da neyin nesi?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ortaca Belediyesi’nin daha önceden de yere mıcır döktükten sonra sokağa “Ayağınıza taş değmesin” pankartı astığı biliniyor. Belediyelerin ve hükümetlerin anlam verilemeyen garip davranışları nedeniyle, kendileriyle dalga geçildiği sonucuna varan vatandaş sayısında her geçen gün artış yaşandığı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir