Yaz deyimleri kullanıma girmeye başladı

Yaz deyimleri kullanıma girmeye başladı

Son haftalarda gündüz sıcaklıklarının artmasıyla birlikte Dalyanlılar kış modundan çıkıp yaz moduna geçiş yaptı. İlk şortlunun görülmesi ve ilk Avrupalı turistlerin Dalyan’a şıpıdık terliklerle ayak basmasının ardından şimdi de yazın gelişinin son müjdecisi olan ilk denize girenler ortaya çıktı.

İlk denize girenler arasında 4 kişilik Dalyanlı cesur bir grup vardı. Yılın ilk denize girişini gerçekleştirmek üzere Aşı Koyu’na giden grup, evden çıkmadan önce mayo, havlu, güneş kremi, şapka, parmak arası terlik gibi uzun zamandır dokunmadığı objeleri yanına aldı. Denize girmekte çok kararlı olan arkadaş grubu, su çok soğuk olsa bile mutlaka denize girecekleri konusunda birbirlerine söz verdi. 

Yolculuk esnasında aniden karşısına çıkan denizi gören grubun bir üyesi denizin çarşaf gibi olduğunu belirtti. Bir süre sonra plaja varan ekip suyun soğukluğunu incelemek için derhal denize ayağını soktu, suyun soğukluğu çivi gibi deyimiyle betimlendi. Yakıcı güneşin altında bir süre oturulduktan sonra arkadaş grubundan bir kişi aşırı derecede terleyip denize atladı. Söz konusu kişi suya atladığında coss hissi yaşadığını söyledi. Denize giren kişi ayrıca arkadaşlarına girince alışıyosun diyerek cesaret verdi; bunun üzerine ikinci arkadaş da denize atladı. Bir süre yüzen ikinci arkadaş, kıyıdan fazla uzaklaşmayıp bulunduğu bölgenin boyu geçmediğini diğer arkadaşlarına haber vererek yaz deyimlerinin geri gelmesine kendi katkısını sundu.

Herkesin sözünü tutup denize girdiği keyifli bir günün ardından, denize giren kişilerden biri olan olan F. R (34) Dalyan Gastesi mikrofonlarımıza “Buz gibi de olsa erkenden denize girmeyi başardım. Şimdi sırada denize girdiğimi bütün herkese anlatıp hava atmak var.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir