Bu ışıklar kimin için?

Bu ışıklar kimin için?

Sadece Dalyan’a gelen turistlerin değil, Dalyanlıların da kafasında soru işaretleri yaratan ve çeşitli dedikodulara sebep olan ışıkların gizemi çözüldü. Hava karardıktan sonra gökyüzünde fıldır fıldır dönen ışık huzmelerinin bir süper kahraman çağrısı olduğu ortaya çıktı.

Işıkların kaynağına giden Dalyan Gastesi, uğruna kilowatlarca elektrik harcanan ışıkların bir vatandaşın yardım çağrısı olduğu bilgisine ulaştı. Işıkları yayan Maraş sakini G.V. (54) “Temmuzu geçirdikten sonra bir de ağustos çekemeyeceğimi fark ettim. Zamanda bükülme yapıp direkt eylüle geçmek için yardım istemeye karar verdim.” açıklamasında bulundu. Bunu da ancak bir süper kahramanın yapabileceği sonucuna ulaşan G.V. acil olarak çağrıda bulunmak için ışıkları kurduğunu ama henüz bir geri dönüş alamadığını belirtti. “Bu kadar yüksek elektrik faturalarına rağmen hiçbir süper kahramanın yardıma gelmemesi kalbimi kırdı.” diyerek mutsuzluğunu dile getirdi.

Dertli vatandaşa yardımcı olmak adına Ege Bölgesi Süper Kahraman Derneği ile iletişime geçen muhabirlerimiz, dernek başkanı T.T. (?) ile konuştu. Uzun zamandır bu konuda sıkıntı yaşadıklarını söyleyen süper kahraman, “Işıklar o kadar hızlı hareket ediyor ki çağrının hangimize olduğunu anlamak mümkün değil. Birbirimizin rızkına da girmek istemediğimiz için daha net bir mesaj alıncaya kadar hareket etmeme kararı aldık.” şeklinde açıklama yaptı. T.T. ayrıca tek ve sabit bir ışık huzmesinin çağrıda bulunmak için yeterli olacağını, fazla enerji harcanmasına gerek olmadığını da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir