Karma sergi ter döktürdü

Karma sergi ter döktürdü

Eskipazar Sanat Alanı ağustos sıcağında sergi açarak bir ilke imza attı. Cuma akşamı klimasız ortamda açılışı gerçekleşen Ahenge adlı karma sergiye gelen sanatseverler, şıpır şıpır terlemekten kendini alamadı.

Hareket noktası “27 m² ile sınırlı bir alanda neler deneyimlenebilir?” olan sergi, ziyaretçilere ücretsiz sauna deneyimi sundu. Sergiyi tek seferde dolaşmakta zorlanan ziyaretçilerin çoğu, bir duvardaki eserleri gördükten sonra ara verip kalanına sonra devam etti. Bir grup insan da bir adet yelpazeyi dönüşümlü kullanarak eserlere bakma süresini birkaç saniye uzatmaya çalıştı.

Mikrofonlarımızı uzattığımız Dalyanlı vatandaş S. B. (43) “Yani Eskipazar resmen sanata olan aşkımızı sınadı ama sucuk gibi terliyor olmamız bile bizi durduramaz. Bir sergi açıldıysa o sergi gezilecek!” dedi ve yelpaze sırasını beklemeye devam etti.

Açılışa katılan üçlerce kişiden birkaçı 27 m²’nin tam olarak ne kadar bir alan olduğunu kestiremedi. Talihsiz sanatseverler Eskipazar’ın bitişindeki Books&Cookies’i de serginin bir parçası zannedip kafeyi gezerek maalesef yanlış yerde terledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir