Dalyanlılar sanat için duş aldı

Dalyanlılar sanat için duş aldı

Dün Eskipazar sanat alanında Liva Cengiz’in Taktik Odası isimli solo sergisinin açılışı gerçekleşti. Zamanın ve onu ölçme biçimlerinin sorgulandığı sergide, insana farklı bakış açısı sunan saatler ve karabiberli sayı çorbası ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Nadir gerçekleşen bu sanat olayı kasabada heyecan yarattı. Açılışa katılan sanatseverlerin sergi günü ya da sergiden önceki gün duş aldıkları tespit edildi. Hacimli ve uçuşkan saçlı sanatseverler bütün gece ellerinde içeceklerle Eskipazar önünde boy gösterdi.

Sergi için herkesin aynı anda yıkanması Dalyan’da kısa süreli su kesintisine neden oldu. Dalyanlı vatandaş E. Z. (44) “İnsan içine çıkacağım için mutlaka temizlenmem şarttı. Evde sular kesik olmasına rağmen gözümü karartıp depodaki sıcak suyla haşlana haşlana yıkandım.” açıklamasında bulundu.

Ziyaretçiler birbiriyle sosyalleşirken, ziyaretçilerin yanında getirdikleri köpeklerin de birbiriyle sosyalleştiği görüldü. Zamanı ölçmenin geleneksel şekillerine meydan okuyan serginin açılışının 18:00’de yapılması kimi sanatseverler tarafından eleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir