İşletme yol kapanmasını avantaja çevirdi

İşletme yol kapanmasını avantaja çevirdi

Geçtiğimiz gün, karşısında bulunan restoranın ani ağaç budama planı ile çalışma düzeni alt üst olan Dalyan’ın tek kitap kafesi, hem salgın kısıtlamaları hem de yolu kapatan ağaç kalıntıları nedeniyle müşterisine ulaşamaz hale geldi. Önünde koca bir yığın halinde duran ağaç kalıntıları ile ne yapacağını bilemeyen işletme sahibi, durumu kendi lehine çevirmek için ilginç bir reklam kampanyası başlattı. 

“Yeşili Ayağınıza Getirdik!” sloganı ile yola çıkan işletme sahibi, dışarıdaki masalarının reklamını “Orman manzaralı” şeklinde yapmaya karar verdi. Ağaçların yeşiline ulaşmak için dağ tepe gezmek zorunda kalmak istemeyen müşterileri mekanına çekmeyi planlayan işletme sahibi, yolun kapanması nedeni ile halihazırdaki müşterilerini kaybettiğini belirterek “Yeni yüzleri çekmek adına bu reklam kampanyasının çalışacağını düşündüm.” açıklamasını yaptı. 

Ağaç yığının kaldırılmaması sonucu üçüncü gün de aynı reklam kampanyasına devam eden işletme sahibi, reklamın etkili olmaya başladığını söyledi. “Yalan yok, işe yarayacağına çok ihtimal vermemiştim. Neticede Dalyan gibi bir yerde yaşıyoruz. Ama nasıl olduysa müşteri çekmeyi başardım!” diyerek müşterilerine hizmet vermeye dönen işletme sahibi, bu zor zamanlarda kendisine destek olan müşterilerine minnettar olduğunu dile getirdi. “Salgın, ekonomik sıkıntılar, ağaç kesilmesi, kesilen ağaçların yolumu kapatması beni büyük bir cinnete sürüklüyordu. Sağolsun, müşterilerim bu yığına karşı oturup kahvemizi içerek akıl sağlığımı korumama yardımcı oldular.” açıklamasında bulunan esnaf, bu reklam kampanyası etkisini yitirdiğinde yeni bir reklam başlatmanın niyetinde. “Bir kahve al, yakacak odunun bizden olsun!” kampanyası ile, şimdi hem müşterilerinin evini ısıtmaya yardımcı olmayı hem de yolun açılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. 

Fırsatçılık yaparak karmayı tetikleyen işletme sahibi, ani başlayan yağmur sonucu odunlar ıslandığı için bu kampanyadan vazgeçtiğini muhabirlerimize bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir