Dalyan kış kreasyonu

Dalyan kış kreasyonu

Son yılların en soğuk kışlarından birini geçiren Dalyanlılar, şu günlerde “Acaba üşümemek için kaç kat giyinmek lazım?” sorusunun cevabını arıyor.

Muğla’da doğalgaz hattı olmaması ve evlerin yazlık tipi düşünülmesinden ötürü ısınma sistemleri sert kışlar karşısında yetersiz kalan Dalyanlı vatandaşlar, sürekli üşüme durumuna bir çözüm aramaya başladı. Bu kanayan yaraya merhem olmak için Dalyan Gastesi, 2022 Dalyan kışında neler giyilebileceğine dair önerilerini sizlerle paylaşmaya karar verdi.

Ev hali

Üst giyim: Beli kapatan uzun atlet, tişört, uzun kollu penye, kazak, üstüne dev yün kazak ve polar hırka

Alt giyim: İçlik ve kalın bir eşofman altı, ayrıca otururken dizlere örtülecek bir örtü

Ayak: İki çorap üzerine termal çorap

Sokak

Üst giyim: Sıcak tutan uzun bir mont

Ayak: Sağanak yağmur sonrası oluşmuş göllere basıp ıslanmamak için balıkçı çizmesi

Ek aksesuarlar: Bere, eldiven, montun ağzının kapanmasına engel teşkil edecek kalınlıkta yün atkı ve kışın ortasında bile insanın gözünü alan güneşe karşı güneş gözlüğü

Yukarıda bahsedilen şekilde giyinildiği takdirde bile Dalyanlı vatandaşların soğuktan tamamen korunabileceğinin garantisini veremeyeceğimiz için, vatandaşlara en yakın ısı kaynağından fazla uzaklaşmamalarını, bol bol sıcak içecek içmelerini ve hareketli kalmalarını tavsiye ediyoruz.

Dalyan kışı hakkında ne düşündüğünü öğrenmek için mikrofon uzattığımız S. C. (46), “Elektrik faturalarındaki artış nedeniyle ufoyu yakmaya elim gitmiyor, bu nedenle çözümü giyilebilir polar battaniyede buldum. En üzücüsü de, bu kadar üşümeye rağmen hiç kar yağmıyor olması…” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir