Aşı Koyu yolundaki gizemli heykeller görenleri şaşırttı

Aşı Koyu yolundaki gizemli heykeller görenleri şaşırttı

Okulların açılması ile birlikte Dalyan’ın tenhalaşmasını fırsat bilen gençler, boş sahillere ve boş koylara akın etmeye başladı. Dün akşamüstü saatlerinde insanlardan arınmış tenha koyun tadını çıkarmak üzere Aşı Koyu’na gitmek için yola koyulan birkaç Dalyanlı genç, yolda kendilerini bekleyen ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Doors dinleyip neşe içinde arabayla ilerleyen gençler, yol üstündeki boş çimenlik alanda 2 adet büyük heykel kafası gördü. Orta boylu bir insanın yaklaşık 2 katı uzunluğunda ve yan yana duran normal kiloda 3 insanın genişliğinde boyutlara sahip 2 büyük beyaz heykel kafası, görenleri şaşkına çevirdi. Neden orada oldukları belirlenemeyen heykellerin paralel evrene geçen bir portal olduğu ihtimali üzerinde duruldu.

Uzun bir süre heykelleri inceleyen gençler iki heykelin arasından yürüyerek paralel evrene geçip daha sonra paralel evrendeki Aşı Koyu’na gitti. Aşı Koyu’nda şişme bota binip yan koya geçmeye kalkışan genç bireyler rüzgar nedeniyle döne döne ilerledi. Rüzgarın artmasıyla birlikte kürek çekmelerine rağmen geri gitmeye başlayan gençlerin şişme botla yan koya gitme hayalleri başarısızlıkla sonuçlandı. Paralel evrendeki Aşı Koyu’nun tıpkı İztuzu gibi rüzgarlı olduğunu yaşayarak öğrenen gençler, geldikleri bu paralel evrenden hiç memnun kalmadı.

Eski Dalyan’a geri gelmek için Aşı Koyu dönüşünde çimenlik alanda tekrar duran gençler, heykellerin arasından yeniden geçti. Heykellerin arasından geçenlerden biri olan F. Z. (22) Dalyan Gastesi muhabirlerimize “Dalyan’a başka bir evrene geçen portal yapılmasını olumlu buldum ama bundan daha kötü bir paralel evrene geçmeyi beklemiyordum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir