Yazı Dalyan’da Geçirmeniz İçin 4 Sebep

Yazı Dalyan’da Geçirmeniz İçin 4 Sebep

Yazı nerede geçireceğiniz konusunda kararsız mısınız? Bütün tatil beldeleri size aynı mı görünüyor? O halde Dalyan’ı bir deneyin. İşte yaz tatilinizi Dalyan’da geçirmeniz için size 4 önemli sebep:

1) Güney Egenin incisi Dalyanımızda bildiğiniz üzere yazlar hayli sıcak geçiyor. Eğer fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz yaz tatili için doğru adres Dalyan olacaktır. Aşırı sıcaklar sayesinde oturduğunuz yerde terleme yoluyla fazla kilolarınızdan kurtulabilir, vücudunuzdaki ödemi atabilirsiniz. Yalnızca koltuk altınızın değil dirseklerinizin, ayak bileklerinizin ve hatta diz kapaklarınızın bile terleyeceği bu eşsiz deneyim için tek yapmanız gereken yazın 11:00-18:00 saatleri arasında Dalyan’da var olmak.

2) Yaz sıcağından bunalıp bir nebze serinlemek isterseniz İztuzu Plajı’na gitmek oldukça kolay. Türkiye’nin en uzun uçurtma uçurma alanı olan İztuzu’nda şemsiyenizi, havlunuzu da uçurabilir, geri geri uçan kuşları seyrederek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Bunların dışında, eğer gerçekten isterseniz denize de girebilirsiniz. Ufka doğru yaklaşık 1 km yürüyerek belinize kadar suya girdikten sonra çömelerek yüzebilirsiniz. 

3) Dalyan’da yaz demişken sivrisineklerden bahsetmemek olmaz. Akşamüstü yürüyüşe çıktığınızda sivrisineklerin ağzınıza kaçmasını önlemek adına kısık sesle konuşmayı, büyük kahkahalardan kaçınmayı öğrenecek ve bu sayede aşırılıklardan uzak, sakin bir hayata kavuşacaksınız. Ayrıca sivrisinekler hayvan etiği tartışmalarında fikir birliğine varmanızı sağlayacağı için birleştirici bir güce de sahip.

4) Çoğunlukla ailelerin ve mutlu çiftlerin tatil için tercih ettiği Dalyan, mutsuz çiftlere de birçok olanak sunuyor. Ayrılmak istediğiniz ama bir türlü ayrılamadığınız partnerinizle hava karardıktan sonra Maraş Caddesi’nde yürüyüş yapabilirsiniz. Maraş Caddesi üzerindeki dükkanlardan yayılan beyaz ışık ilişkinizin kötü yanlarını görebilmenizi kolaylaştırır ve sizlere hastane ortamındaymışçasına tertemiz, steril bir ayrılık imkanı sunar. Caddedeki kalabalık sayesinde partneriniz büyük tepkiler vermekten kaçınacak ve ilişkiyi sonlandırmaya ikna olacaktır. Eğer tekrar barışmaktan korkuyorsanız dükkanlar kapanana dek beyaz ışık altında kalarak libidonuzu sonuna kadar düşürmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir