En güzel tekne ismi seçildi

En güzel tekne ismi seçildi

Dalyan nehri kenarında oturup bütün yaz boyunca tekneleri inceleyen bir grup genç, gördükleri tekne isimlerinden en güzel olanları seçmeye karar verdi.

Yapılan oylamada, oy birliğiyle yılın en güzel tekne ismi “Negündü” olarak belirlendi. Unutulmaz bir günün ardından durgun nehirde üzerine vuran gün batımı renklerini yansıtarak süzülen Negündü, insanda bıraktığı güzel hisler sayesinde bu yılın birinciliğini kaptı. En güzel tekne ismi yarışmasında ikincilik ödülünü ise insanı çocukluk günlerine götüren “Yabadabadu” isimli tekne aldı. “Akşamcı” isimli tekne ise, nehir kenarında oturup içki içenlerle bir gönül birliği yakalamasıyla ve bulunduğu yerden hiç ayrılmayarak Dalyanlılara güven vermesiyle üçüncülük ödülünü almaya uygun görüldü.

En iyi 3 tekne isminin seçilmesinin ardından nehir kenarında oturan gençler, bazı tekne isimlerine de mansiyon ödülü vermeye karar verdi. İlk mansiyon ödülünü, izleyiciye pozitif mesaj verme kaygısı taşımayan “Yeter” isimli tekne kazanırken, diğer mansiyon ödülünü CAPS LOCK’u açık unutmaktan hiç çekinmeyen ve insanı sindirim üzerine düşünmeye sevk eden “SİNDİRELLA” isimli tekne kazandı.

Nehir kenarında içki içen gençler, yeni tekne satın alanlar için tekne ismi önerisinde de bulundu. Nehir trafiğinin düzenlenmesinde fayda sağlayacağı düşünülerek “Acelem yok”, “Ben beklerim” ve “Önden buyrun”  tarzındaki tekne isimleri tekne sahiplerine öneri olarak sunuldu.  Ek olarak asi ruhlar için “N’olucaksa olsun.” tekne ismini kullanmanın hoş olabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir