Elektrik kesintisi ile artan entelektüellik şaşırttı

Elektrik kesintisi ile artan entelektüellik şaşırttı

7 Nisan Çarşamba günü Dalyan’da yaşanan 8 buçuk saatlik elektrik kesintisi bölge halkının entelektüellik seviyesinde artışa sebep oldu. Saat 07:00’da başlayıp 12:00’da biteceği öngörülen trafo bakım çalışmaları üç buçuk saat uzayınca ne yapacağını şaşıran Dalyan sakinlerinin büyük bir kısmı kitap okumak zorunda kaldı.

Dalyan Gastesi mikrofonlarına konuşan A.Ö. (36) “Saat 3’te tüm elektronik cihazlarımın şarjı bitti. Fırsat bu fırsat deyip kitapsız geçen yılların açığını kapatmaya niyetlendim. Tam Ursula K. Le Guin’in Mülksüzler’ini okumaya başlamıştım ki elektrik geldi.” dedi ve ekledi: “Kahve içmeden de okunmuyor meret. Ocakta suyun kaynamasını beklerken fazla vakit kaybettim sanırım. Kısmet değilmiş…”

Elektrik kesintisinin genellikle yağmur ve fırtınayla paket olarak gelmesine alışkın olan vatandaşların bir kısmı “Neyse ki hava güzel.” diyerek kendini dışarı attı. Bu süreyi bisiklete binerek değerlendirmeyi tercih edenler ise yaşanan krizi spor yaparak avantaja çevirdi.

Kesinti sebebiyle mağdur olduğu zannedilen esnaf da optimist tavrından ödün vermedi: “Zaten gelen giden yok, ekonominin hali ortada… En azından bu ay daha az elektrik faturası öderiz, 8 saat az değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir